دانلود با لینک مستقیم فایل{آشنایی انواع متفاوت پلها و ساختارشان}

آشنایی انواع متفاوت پلها و ساختارشانآشنایی انواع متفاوت پلها و ساختارشان,پلها,ساختار پل,پل قوسی
آشنایی انواع متفاوت پلها و ساختارشان|50019115|zb


بدون شك تا به حال پلي را ديده ايد و يا به احتمال زياد از روي يكي از آنها عبور كرده ايد. حتي اگر شما تخته يا كنده درخت را براي جلوگيري از خيس شدن خود بر روي آب قرار دهيد در واقع شما يك پل ساخته ايد. حقيقتاً پل ها در همه جا وجود دارند و در واقع يك بخش طبيعي و بديهي از زندگي روزمره ي ما را تشكيل مي دهند. يك پل مسيري را بر روي مانع ايجاد مي كند كه اين موانع مي تواند رودخانه, دره, جاده, خطوط راه آهن و ... باشد.


در اين مقاله ما سه نوع اصلي از پل ها را مورد مطالعه و بررسي قرار خواهيم داد كه شما مي توانيد بفهميد كه هركدام چگونه كار مي كنند. نوع پل بكار رفته در يك مكان به نوع مانع موجود در آنجا بستگي دارد. معيار اصلي در تعيين نوع پل وسعت و گستردگي آن مانع مي باشد. چه مسافتي ميان طرفين مانع وجود دارد؟ اين مسئله, فاكتور اصلي در تعيين نوع پلي است كه قرار است در آن محل احداث شود. با سپري شدن زمان و مطالعه اي مقاله علت آن را متوجه خواهيد شد.


اصول كشش


كشش در يك قوس ناچيز و قابل اغماض است. خاصيت طبيعي خميدگي قوس و توانايي ان در پخش نيرو به بيرون, به طور قابل ملاحظه اي تاثيرات كشش را در قسمت زيرين قمس كاهش مي دهد. هرچند با زياد شدن زاويه ي خميدگي ( بزرگتر شدن نيمدايره قوس) تاثيرات نيروي كششي نيز در آن افزايش مي يابد.


همانطور كه اشاره شد, شكل قوس به تنهايي موجب مي شود كه وزن مركز عرشه پل به پايه هاي جناحي منتقل شود. مشابه پلهاي تيري محدوده ي اندازه پل در مقاومت پل تاثير گذاشته و در نهايت بر ان چيره خواهد گشت...


در ادامه میتوانید بعد از خرید مطالب را دانلود کنید
مطالب دیگر:
🔍تحقیق در مورد واژة اصلاحات اقتصادي 🔍تحقیق در مورد وب آرتيست 🔍تحقیق در مورد ورزش از چه زمان در ميان مردم رواج يافت؟ 🔍تحقیق در مورد وحي در قرآن رشته معارف اسلامی 🔍تحقیق در مورد ورزش ، سلامتی و کوهستان 20 ص 🔍تحقیق در مورد وحي 🔍تحقیق در مورد ورزش معلولين 🔍تحقیق در مورد ورزش هاي عضلات باسن و ران 🔍تحقیق در مورد ورزش و فعاليت جسماني 19 ص 🔍تحقیق در مورد ورزش و پوكي استخوان 🔍تحقیق در مورد وصيت نامه دكتر شريعتي 10 ص 🔍تحقیق در مورد وصیتنامه 🔍تحقیق در مورد وصیتنامه نیما یوشیج 14 ص 🔍تحقیق در مورد وظيفه مادر و تربيت فرزند در سال هاي آغاز زندگي 🔍تحقیق در مورد وقوع بیماری باکتریائی لکه برگی و بلایت چغندر 17 ص 🔍تحقیق در مورد ويلچر 🔍تحقیق در مورد ویروسهای کامپوتری چگونه کار می کنند؟ 🔍تحقیق در مورد ویژگیهای فردی 🔍تحقیق در مورد يادگيري ذهني حر كتي نقش رابطه شدت وظيفه 22 ص 🔍تحقیق در مورد يك اجراي يك سيستم مديريت شبكه OSI 16 ص 🔍تحقیق در مورد يك مفهوم براي شرح اطلاعات 17 ص 🔍تحقیق در مورد يوگا، تاريخچه و كليت 🔍تحقیق در مورد يكصد شيوه براي صرفه جويي در مصرف آب 🔍تحقیق در مورد پرندگان آبی 🔍تحقیق در مورد پدیدارشناسی