دانلود با لینک مستقیم فایل{مبانی استانداردها در طراحی موزه}

مبانی استانداردها در طراحی موزهمبانی استانداردها در طراحی موزه,طراحی موزه,موزه,تاریخی
مبانی استانداردها در طراحی موزه|50019087|zb


در زیر با بخشی از این مقاله آشنا میشویم


گالری ها
گالری ها که برای نمایش آثار هنری و اشیاء فرهنگی و علمی مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای شرایط زیر باشند:
- از نظر حفاظت در مقابل خرابی، دزدی، آتش سوزی، رطوبت، خشکی بیش از حد، نور شدید آفتاب و گرد و غبار مطمئن باشند.
- در شرایط عادی، زاویه ی دید انسان (۵۴ یا ۲۴ درجه به بالای سطح تراز چشم) در مورد تصویری که در فاصله ی ۱۰ متری قرار داشته و سطح آن کاملا روشن است موقعی حاصل می شود که ارتفاع تصویر آویخته شده ۴۹۰۰ میلیمتر در بالای سطح دید و ۷۰۰ میلیمتر به پایین سطح ادامه داشته باشد.


تنها در مورد تصاویر بزرگ چشم انسان مجبور است از پایین تصویر تا به بالای زاویه ی دید حرکت کند. بهترین موقعیت برای نصب تصاویر کوچک (نقطه تاکید: سطح افق در تصویر) عبارت از محلی هم تراز با دید تماشاگر است.
-اشیاء مورد نمایش باید طوری قرار داده شوند که بدون زحمت در معرض دید مردم قرار بگیرند.
آمفی تئاتر
باید توجه داشت که آمفی تئاتر جدا از مسیر عادی بازدیدکنندگان باشد، نزدیک به سالن اصلی ورودی و یا مستقیماً بدان راه داشته باشد. کاملا مجهز به وسایل ایمنی باشد. (درهای اضافی، سیستم مستقل برق، از نظر گرما و سر و صدا از بقیه بخش های ساختمان جدا باشد و …)


در ادامه میتوانید این مقاله مفید را دانلود نمایید...مطالب دیگر:
📃تحقیق در مورد مديريت مالي 10ص 📃تحقیق در مورد مديريت مشاركت كاركنان با رويكرد مشاركت اسلامي 📃تحقیق در مورد مديريت منابع انساني در سازمانهاي تحقيق و توسعه 24 ص 📃تحقیق در مورد مديريت و ارتباط 20 ص 📃تحقیق در مورد مديريت و زمان 21 ص 📃تحقیق در مورد مدیریت منابع انسانی 21 ص 📃تحقیق در مورد مدیریت 20 ص 📃تحقیق در مورد مدیریت ارتباطات 📃تحقیق در مورد مدیریت تعارض 25 ص 📃تحقیق در مورد مدیریت تکنولوژی 10 ص 📃تحقیق در مورد مدیریت جامع کیفیت 16 ص 📃تحقیق در مورد مدیریت در اسلام 📃تحقیق در مورد مدیریت دولتی 📃تحقیق در مورد مدیریت زمان 📃تحقیق در مورد مدیریت سازمانی 28 ص 📃تحقیق در مورد مدیریت سیستم 📃تحقیق در مورد مدیریت پیامبر اكرم(ص) در غزوه احزاب 📃تحقیق در مورد مدیریت پیمان 15 ص 📃تحقیق در مورد مركبات دزفول a 200 📃تحقیق در مورد مروري بر پيشينه خط كوفي 📃تحقیق در مورد مرگ چیستی ؟ 20ص 📃تحقیق در مورد مرگ 📃تحقیق در مورد مسأله انسان 30 ص 📃تحقیق در مورد مسأله انسان 32 ص 📃تحقیق در مورد مسأله انسان